Warto wiedzieć

Co zrobić ze srebrną folią po maślanych ciasteczkach lub zakrętką od butelki?

Do niedawna jeszcze, nawet chcąc prowadzić proekologiczne życie i segregować odpady, z kartonami po mleku i sokach nie było co zrobić. Ich przetwarzaniem nie zajmowały się żadne firmy, a puste kartony lądowały na wysypiskach, marnując ogromne ilości celulozy.

Hasło „zdrowa żywność” stało się ostatnimi czasy słowem – wytrychem otwierającym prostą drogę „zdrowym” produktom do naszych koszyków, a firmom spożywczym które je produkują – do naszych kieszeni.

Coraz więcej płacimy za prąd i gaz i nie zanosi się że pozyskiwanie energii w tradycyjny sposób zacznie być tańsze.

Ekologia to nie tylko segregacja odpadów, oszczędzanie energii elektrycznej i nie używanie reklamówek, to również szereg innych czynności, które możemy wprowadzić do naszego domu, a które pozwolą nam zarówno na oszczędności jak i na dbanie o nasze środowisko naturalne.

Co robimy ze starymi telefonami komórkowymi? Najczęściej sprzedajemy je na giełdzie, lub chowamy do szuflady w której leżą nawet przez kilka lat.

W ostatnim czasie z prasy, telewizji oraz radia docierają informację o torbach biodegradowalnych. Czy warto je kupować i czy rzeczywiście są tak ekologiczne jak przedstawiają to koncerny?

Na świecie wymyślane są nowe technologie sposobów pozyskiwania odnawialnych źródeł energii, recyklingu odpadów, wdrażane ekologiczne rozwiązania w firmach produkcyjnych a społecznościowe kampanie reklamowe starają się przekonać społeczeństwo do segregacji odpadów.

W każdym domu znajduje się od kilku do kilkunastu preparatów chemicznych, które mają za zadanie ułatwić sprzątanie, mycie czy odświeżać powietrze.

Kupując odzież z reguły zwracamy uwagę na trzy rzeczy – fason, cenę i aktualne trendy w modzie. Nawet jednak przy wyborze odzieży można być eko, są bowiem firmy w Polsce i na świecie zajmujące się produkcją ekologicznej odzieży.