Menu

Warto wiedzieć

Autobus ładowany w 15 sekund

Czy wiecie że na świecie już dostępne są takie nowości technologiczne? Autobus ładowany jest w ciągu 15 sekund. To rozwiązanie już działa i sprawdza się całkiem dobrze.

Ekologiczny sposób na owady

Ekologia i miłość do wszystkiego, nie muszą iść ze sobą w parze. Pająk czy karaluch są ważnymi mieszkańcami aszej planety, co nie znaczy, że musimy je oglądać.

Żarówki energooszczędne - wady

Oto kilka faktów które stawiają żarówki ekologiczne w niekorzystnym świetle.

Wykorzystać ile się da

Natura nie mówi nic. Choć człowiek niszczy ja jak tylko potrafi. Coraz rzadziej nieświadomie, coraz częściej z premedytacją. Wszystko, co nie potrafi okazać bólu, traktujemy jak słabszego przeciwnika, mimo, że przeciwni jesteśmy przemocy wobec słabszych.

Jednorazowe reklamówki

Wydawać by się mogło, że pozbawienie klientów dobra, jakim były jednorazowe reklamówki znacznie zmniejszyło ilość tego typu odpadów lądujących codziennie na wysypiskach śmieci.

Marchewka ekologiczna - marketing proekologiczny

Ciężko jest żyć ekologicznie, szczególnie, gdy brak wyobraźni. Nie chodzi tu o katastroficzne wizje pogrążonej w startach śmieci planety. Zanim wyrzucimy coś do kosza, upewnijmy się czy na pewno już nam się to nie przyda.

Ile rozkładają się opakowania?

Długość rozkładu reklamówki czy innych produktów foliowych może trwać nawet kilkaset lat.

Ochrona środowiska - nowe metody

Intensywny rozwój gospodarczy krajów wysokouprzemysłowionych, dołączanie do ich grona coraz nowszych obszarów kuli ziemskiej i bezwzględna walka o zyski wyniszczają środowisko, powodują szybkie zużywanie się zasobów naturalnych i brak alternatywy w przypadku ich całkowitego wykorzystania.

Recycling - odzyskać zużyte rzeczy

W miarę upływu lat na świecie coraz więcej przybywa śmieci i odpadów. Recykling jest to wykorzystanie odpadów.

Globalne ocieplenie - zagrożenia

Nie trzeba być meteorologiem, aby zauważyć zmiany klimatyczne na ziemi. W gazetach oraz w telewizji  non stop słychać komentarze o  suszach, huraganach i powodziach.