Menu

Energia odnawialna

Jest to energia, której zasoby same się odnawiają i z tego względu jest to energia niewyczerpalna i ekologiczna. Najważniejszymi  źródłami  energii odnawialnej jest - energia wiatru, energia spadku wody, energia słoneczna, oraz biomasy.

Energia wiatru  przekazywana jest na  energie elektryczną. Tak więc tego rodzaju energii używa się do  oświetlenia pomieszczeń pompowania wody konsumpcyjnej. Minusem tego typu wytwarzania energii jest ogólny hałas oraz zagrożenie dla ptactwa.

Następna z nich to energia słoneczna, która jest pochłaniana w  elektrowniach przez specjalne panele, następnie energia świetlna zamieniana jest na energie elektryczną. Jedynym minusem tego rozwiązania są warunku pogodowe które mogą być różne.

Biomasa to kolejna energia wykorzystywana do celów energetycznych. Po jej  przetworzeniu np olej opałowy służy do ogrzewania pomieszczeń mieszkań lub do napędu silników spalinowych.

Energia spadku wody jest kolejnym źródłem energii  ekologicznej.  Na całym świecie 5 % energii pochodzi właśnie z tego rodzaju energii. W czasie budowania takich obiektów ludzie mieszkający w obrębie planu  muszą się przesiedlić co na pewno jest minusem tego rodzaju energii.Wróć do listy słów
Katalog firm
lub wybierz kategorię z listy:
Najnowsze firmy i specjaliści

Najbliższe targi i wystawy