Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Piątek, 28 kwietnia 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Naczynia jednorazowe a ekologia

Polacy pokochali grillowanie. Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi. Zapach smażonego mięska unosi się już nie tylko na działkach, ale też w mieście.  

Naczynia plastikowe pokochali wszyscy ci, którzy nienawidzą zmywania naczyń.  Dzięki nim sprzątanie po każdej imprezie ogranicza się do wrzucenia „resztek” do pojemników na śmieci.  Niestety nie dla wszystkich jest to tak oczywiste. Większość ludzi wciąż traktuje jednorazowe naczynia jak wizytówki, czy urządzenia do zaznaczania terytorium.

Kubki, kieliszki, widelce, noże, łyżki, talerze, miseczki są dziś jednym z dowodów dobrej zabawy, jaka odbywała się na danym terenie. Lekkość plastikowych naczyń sprawia, że wiatr bez trudu roznosi je po całej okolicy. Są nie mniejszym problemem niż jednorazowe reklamówki.  Plastik, niezależnie od formy, jaką przybiera wciąż pozostaje trudnym do zutylizowania odpadem. 

Plastikowy talerzyk powinien po imprezie trafić do ŻÓŁTEGO kontenera, nie pod krzak.

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: