Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Piątek, 28 kwietnia 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Wakacje z głową EKOLOGICZNĄ na karku

Jak co roku przypominamy o konieczności zabierania na wakacje kultury osobistej. Rok spędzony w miejskiej dżungli, nie jest wytłumaczeniem dla:

Zaśmiecania lasów, pól lub innych miejsc, w których spędzamy wakacje. Wszystko, co przywieźliśmy ze sobą z miasta, powinno z nami wrócić. Szczególnie uważajmy na szkło, które może raz na zawsze wykreślić dane miejsce z mapy terenów rekreacyjnych.

Wchodzenia tam, gdzie nie wolno. Znaki zakazujące spacerów po wybranych terenach nie są ustawiane w celach dekoracyjnych. Zignorowanie zakazu może zmienić nasz urlop w koszmar.

Podnoszenia poziomu hałasu w miejscach, gdzie króluje cisza. Nie zachowujmy się jak znienawidzony sąsiad włączający kosiarkę w sobotni poranek. Nie sprawdzajmy czy echo jest na wakacjach, nie wywołujmy wilka z lasu.

Mycia samochodu w rzece czy innym zbiorniku wodnym. Nie poprawi to stanu karoserii, nie doda blasku lakierowi. Jedyne, co możemy zyskać to mandat w wysokości 500+.

Jeśli już decydujemy się na dokarmianie dzikich zwierząt resztkami z grilla, pamiętajmy by wyjąć je z reklamówek. Zwierzę nie potrafi rozpakować „kanapki”, ani strawić foliowej torebki.
 
Pamiętaj!
Na wakacjach nic nie przydaje się bardziej niż wyobraźnia.

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: