Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Piątek, 28 kwietnia 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Wykorzystać ile się da

Natura nie mówi nic. Choć człowiek niszczy ja jak tylko potrafi. Coraz rzadziej nieświadomie, coraz częściej z premedytacją. Wszystko, co nie potrafi okazać bólu, traktujemy jak słabszego przeciwnika, mimo, że przeciwni jesteśmy przemocy wobec słabszych.

Niszczymy na potęgę. Wycinamy lasy, zatruwamy wody. Nieświadomie niszcząc siebie. Żyjąc w sztucznym świecie błyskawicznych zupek i innych dóbr o walorach identycznych z naturalnymi zapominamy, że nie wszystko da się zastąpić.

Nie jesteśmy sami. Kilka milionów ludzi przekonanych o tym, że jedna butelka wrzucona w wody Wisły nie robi różnicy. A jeśli któregoś dnia, wszyscy zrobimy to samo i wrzucimy butelkę? Dlaczego w XXI wieku, kiedy dociera do nas tyle informacji z całego świata, nie umiemy uwierzyć, że wszystko jest możliwe?  Czy wody wylewające się z Wisły, na której powstała tama z butelek, są bardziej irracjonalne od tsunami czy lawiny?

Wizja świata bez wody pitnej to dla wielu nie mrzonka, ale rzeczywistość. Wyjałowione gleby, których przez najbliższe dziesięciolecia nie można niczym zasiać i związany z tym głód to codzienność dla wielu afrykańskich dzieci. Łatwiej zapobiegać niż leczyć. Te słowa znaczą więcej niż nam się wydaje. Pewnego dnia wszyscy możemy stać się ofiarami własnej pewności siebie, niestety, w tym wypadku leczenie będzie niemożliwe.

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: