Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Piątek, 28 kwietnia 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej. Ropa wydobywająca się od miesiąca z szybu wciąż zagraża florze i faunie pięciu stanów Ameryki. Do walki z żywiołem włączają się kolejne oddziały ochotników, a mimo to morze wciąż wyrzuca na plaże martwe żółwie morskie, ryby i delfiny.

Wydarzenie to przysłoniło nieco przebudzenie wulkanu Eyjafjallajokull, który w klika dni później sparaliżował ruch powietrzny w niemal całej Europie.

W Polsce od kilku dni tematem numer jeden jest powódź, która zniszczyła dorobek życia wielu mieszkańców południowej Polski.  Jednak nawet na terenach niedotkniętych powodzią, dochodzi do anomalii pogodowych, w wyniku, których mieszkańcy w jednej chwili tracą cały swój dobytek.

Naukowcy ostrzegają, że to, czego jesteśmy dziś świadkami to dopiero początek. Prawdziwe skutki zmiany klimatu, do którego w dużej mierze przyczynił się człowiek, są dopiero przed nami. Latem tego roku powinniśmy się przygotować na kolejne burze i tornada, które dotychczas oglądaliśmy jedynie w telewizji.

Cały świat wstrzymał oddech, z niepokojem patrzy w niebo i czeka, co przyniesie kolejny dzień.

Reklama

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: