Globalne ocieplenie - zagrożenia

Nie trzeba być meteorologiem, aby zauważyć zmiany klimatyczne na ziemi. W gazetach oraz w telewizji non stop słychać komentarze o suszach, huraganach i powodziach.
Współcześni naukowcy mają kilka zdań na ten temat. Jedni z nich sądzą ze globalne ocieplenie jest wynikiem człowieka który buduje fabryki oraz szerzy motoryzacje na świecie.
Wynikiem dymu z fabryk i dymu z rur samochodowych jest dwutlenek węgla . Gaz ten jest odpowiedzialny za efekt szklarniany . Każdy z nas wie jakie są skutki gwałtownego ocieplenia. Zwiększą sie obszar miejsc zagrożonych tropikalnymi chorobami . Zwiększy się wilgotność powietrza a co za tym idzie parowanie, które powoduje gwałtowne burze, tornada i cyklony. Natomiast rejony suche będą zagrożone powodziami. Rejony wilgotne staną się suche , a tereny tropikalne staną się nie tropikalne.
Najgorszą rzeczą z możliwych jest stopnienie się lodowców z Grenlandii i Antarktydy, ponieważ gdy w tych miejscach rozpuści się lód połowa w mórz i oceanów podniesie się o około 70 m zalewając cała powierzchnie miast przybrzeżnych.
W dzisiejszych czasach na badania klimatyczne wydaje się duże pieniądze, dlatego też często z tego powodu wynikają spory polityków. Niektórzy z nich mówią ze klimatolodzy specjalnie podsycają stan zagrożenia żeby otrzymywać pieniądze. Nie wiadomo czy jest to prawdą ale natura lubi płatać figle, wystarczy przypomnieć sobie historie na ziemi.